promo
URBAN Knit Clash
Novinky

URBAN Knit Clash

Rohový výklad nášho obchodného domu sa opäť zmenil na galériu. Tentoraz púta pozornosť okoloidúcich nevšedná móda.  Výstava predstavuje dva projekty zamerané na slow fashion.

Fotografické portfólio a odevné artefakty Nová vlna Knit clash vznikli počas jesenného pop-up textilného ateliéru vo Výmenníku Štítová, ktorý podporilo Mesto Košice. Cieľom bolo rozvinúť kreatívnu komunitu a rozšíriť vedomosti o vlne v novom kontexte, tradičných technikách a udržateľnosti.  Počas desiatich dní si účastníci  s lektorkami Silviou Varčovou a Alicou Bánó vyskúšali strojové pletenie a vzorovanie, drapping, ručné pletenie, tvorbu tapisérií a tkanie na ráme. Na záver vytvoríli metódou zero waste odevný artefakt.

Kurátorkou podujatia bola Miloslava Hriadelová, ktorá vedie Plató Creative Clash, slobodnú platformu zacielenú na návrhárstvo otvorené novátorským konceptom s umeleckými presahmi, ako aj Večernú školu módy pri umeleckom združení ROVÁS @rovasfashion.

Druhý z vystavených projektov s názvom Utkané z odpadu, je ukážkou ako sa dá pracovať so zvyškami textilu. Ide o výsledok letného fashion campu Večernej školy módy pod vedení návrhárky Noémi Bráz z Budapešti.  Námetom letného workshopu bola upcyklácia, čiže premena odpadového, alebo už nepotrebného materiálu na nové výtvory technikou tkania a prepletania. Deväť modelov, na ktorých pracovali účastníčky kurzu budúce návrhárky sa zrodilo z odstrižkov a zvyškov látok z ateliéru návrhárky. Inšpiračným zdrojom boli techniky vypletania z etnických odevov Severnej Ameriky, Mongolska a Afriky, cieľom bola ich reinterpretácia v súčasnom mestskom oblečení.

 

Pozrite si naše
novinky, zľavy a podujatia

Zobraziť všetky